Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Józef Kantorek

*18-06-1864 r. Skaratki 
(data i miejsce urodzenia)
+13-09-1939 r. Ziewaniczki /Głowno/ 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Wyznanierzymsko-katolickie
Ceremoniał religijnychrzest katolicki
Data ceremoniału18-06-1864 r.
Miejsce ceremoniałuDomaniewice
Matka chrzestnaDrużka Marianna
Ojciec chrzestnyMoszczyński Ignacy
akt urodzenia:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu:91/1864
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Bartłomieja Apostoła w Domaniewicach
numer aktu: 19/1904
akt zgonu:
Urząd Stanu Cywilnego w Bielawach

Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Narodzenia Najświętrzej Maryi Panny w Starym Waliszewie

numer aktu: 56/1939
Źródła:
akt urodzenia Kantorek Józef, 91/1864, dot. urodzenia [akt prawny]
Działo się we wsi Domaniewicach dnia osiemnastego czerwca tysiąc osiemset sześćdziesiątego czwartego roku o godzinie drugiej po południu stawił się Piotr Kantorek gospodarz w Skaratkach zamieszkały lat trzydzieści sześć mający w obecności Ignacego Moszczyńskiego lat trzydzieści i Tomasza Mrzygłoda lat czterdzieści liczących obydwu gospodarzy w Skaratkach zamieszkałych, i okazał nam dziecię płci męskiej oświadczając iż takowe urodzone jest w jego zamieszkaniu, na dniu dzisiejszym o godzinie ósmej rano z jego małżonki Zofii z Knerów lat trzydzieści pięć liczącej. Dziecięciu temu na chrzcie świętym w dniu dzisiejszym przez księdza Teofila Świderskiego administratora parafii tutejszej odbytym nadane zostało imię Józef a rodzicami jego chrzestnymi byli rzeczony Ignacy Moszczyński i Marianna Druszka. Akt ten stawajacemu i świadkom przeczytany przez nas tylko podpisany został – stawający i świadkowie pisać nie umieją.
Ksiądz Teofil Świderski administrator Parafii Domaniewickiej utrzymujący Akta Stanu Cywilnego

akt małżeństwa Kantorek Józef i Pel Anastazja, 19/1904, dot. małżeństwa [akt prawny]
Działo się we wsi Domaniewice dnia piątego/osiemnastego maja tysiąc dziewięćset czwartego roku o godzinie dziesiątej rano. Wiadomo czynimy, iż w obecności świadków Antoniego Kujawiaka rolnika ze Skaratek i Jana Niewiadomskiego rolnika z Grudy w dniu dzisiejszym zostało zawarte religijne małżeństwo między: Józefem Kantorkiem, kawalerem lat czterdzieści mającym synem nieżyjącego Piotra i Zofii z Knerów małżonków Kantorków, gospodarzy, urodzonym w Skaratkach i tam zamieszkał, a Anastazją Pel, wdową po Józefie Pel zmarłym we wsi Skaratki dziewiątego/ dwudziestego drugiego listopada tysiąc dziewięćset drugiego roku córką nieżyjącego Dominika i Franciszki ze Skoniecznych małżonków Sękalskich, gospodarzy urodzoną we wsi Domaniewicach parafii Domaniewice, a zamieszkałą w Skaratkach na gospodarstwie. Małżeństwo to poprzedziły trzy przedślubne zapowiedzi w dniach niedzielnych: czwartym/siedemnastym, jedenastym/dwudziestym czwartym i osiemnastym kwietnia/ pierwszym maja bieżącego roku w kościele parafialnym ogłoszone zostały. Małżonkowie nowi oświadczyli, iż umowy rejestracyjnej przedślubnej nie zawarli. Obrządku religijnego dopełnił ksiądz Ludwik Jabłkowski administrator Parafii Domaniewice. Akt ten stawiającym i świadkom niepiśmiennym przeczytany przez Nas tylko podpisany został.
ks. Ludwik Jabłkowski

akt zgonu Kantorek Józef, 56/1939, dot. zgonu [akt prawny]
Działo się to w Waliszewie dnia trzyastego października tysiąc dziewięćset trzydziestego siódmego roku o godzinie trzeciej po południu stawili się świadkowie: Jan Dratwa i Seweryn Głowacki obydwaj pełnoletni gospodarze z Ziewaniczków i oświadczyli Nam, iż dnia trzynastego września roku bieżącego o godzinie dziewiątej wieczorem umarł Józef Kantorek, gospodarz żonaty lat siedemdziesiąt cztery mający, urodzony w Skaratkach parafii Domaniewice , zamieszkały w Ziewaniczkach syn Piotra i Zofii z Knerów małżonków Kantorków. Pozostawił po sobie owdowiałą małżonkę Franciszkę z Jabłońskich.
Po naoczym przekonaniu się o zejściu Józefa Kantorka akt ten stawiającym się świadkom przeczytany przez Nas i jednego świadka podpisany został.
ks./podpis nieczytelny/
Karta grobu:
NazwaKomenderska Helena i Jan, Kucińscy Marianna i Władysław oraz rodzina Kantorek
Nazwa cmentarzaCmentarz komunalny w Głownie
Adres cmentarzaGłowno, ul. Wrzosowa 20
CharakterystykaTrwały/Rodzinny/Granit
InskrypcjaŚ.P.
KUCIŃSCY
MARIANNA
ŻYŁA LAT 86 ZM.01.11.2001
WŁADYSŁAW
ŻYŁ LAT 67 ZM.09.01.1975
KOMENDERSCY
HELENA
ŻYŁA LAT 69 ZM. 7.2.2015

TU SPOCZYWA
RODZINA
KANTORKÓW
 
 

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl