Drzewo genealogiczne Aleksandra, Magdaleny i Roberta Kantorek oraz osób spokrewnionych

Wojciech Gajda

*04-03-1862 r. Guźnia 
(data i miejsce urodzenia)
+18-12-1935 r. Augustów 
(data i miejsce zgonu /miejsce pochówku/)
Rodzice:
Związki:
Rodzeństwo:
Podstawowe informacje o osobie:
Imieniny23 kwiecień
Wyznanierzymsko-katolickie
Ceremoniał religijnychrzest katolicki
Data ceremoniału05-03-1862 r.
Miejsce ceremoniałuChruślin
Matka chrzestnaGajda Wiktoria
Ojciec chrzestnyMielczarek Wawrzyniec
akt urodzenia:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Michała w Chruślinie
numer aktu: 28/1862
akt małżeństwa:
Archiwum Państwowe w Łodzi
Parafia rzymsko-katolicka pod wezwaniem Świętego Ducha w Łowiczu
numer aktu: 26/1888
akt zgonu:
Urząd Stanu Cywilnego w Bielawach
numer aktu: 92/1935
Źródła:
akt małżeństwa Gajda Wojciech i Sujkowska Marianna, 26 / 1888, dot. małżeństwa [akt prawny]
Zdarzyło się w mieście Łowicz osiemnastego dnia czerwca tysiąc osiemset osiemdziesiątego ósmego roku o godzinie trzeciej po południu. Oświadczamy, że w przytomności umysłu świadków: Mateusza Frątczka lat czterdzieści osiem i Stanisława Sawickiego lat siedemdziesiąt dwa, gospodarzy zamieszkałych we wsi Dąbkowicach, w dniu dzisiejszym zawarte zostało religijne małżeństwo między Wojciechem Gajdą lat dwadzieścia sześc urodzonym w powiecie łowickim we wsi Guźno, synem Józefa i jego żony Marianny z domu Kazimierskiej małżonków Gajda, gospodarzy zamieszkałych we wsi Guźno tamże przy rodzicach zamieszkałych i Marianną Sujkowską , panną urodzoną we wsi Dąbkowicach tamtejszej parafii, córką Macieja i żony jego Franciszki z domu Sosnowskiej małzonków Sujkowskich gospodarzy zamieszkałych we wsi Dąbkowicach, lat osiemnaście mającej, zamieszkałej przy rodzicach.
Małzeństwo to poprzedziły trzy zapowiedzi przedślubne w kościele Świętego Ducha i Chruślinie- ósmego kwietnia, piętnastego kwietnia, dwudziestego drugiego kwietnia biezącego roku. Małżonkowie oświadczyli, że umowy przedślubnej między soba nie zawarli. Religijnego obrzędu slubu dokonał ks. Jan Kosiński, wikary tutejszej parafii.
Akt ten stawającym i swiadkom został wszystkim przeczytany przez nas tylko podpisany został.


akt przetłumaczony przez Józefa Pławskiego

akt zgonu Gajda Wojciech, 92/1935, dot. zgonu [akt prawny]
Działo się w Waliszewie dnia dwudziestego grudnia tysiąc dziewięćset trzydziestego piątego roku o godzinie dziesiątej rano stawili się świadkowie Mateusz Walczak i Kazimierz Gajda obydwaj pełnoletni gospodarze z Augustowa i oświadczyli Nam, że dnia osiemnastego grudnia roku bieżącego o godzinie szóstej wieczorem umarł w Augustowie Wojciech Gajda, rolnik żonaty, lat siedemdziesiąt osiem mający, urodzony w Guźni parafia Chruślin, a zamieszkały w Augustowie syn Józefa i Marianny z Kazimierskich małżonków Gajdów. Pozostawił po sobie owdowiałą małżonkę Mariannę z Sujkowskich. Po naocznym przekonaniu się o zajściu Wojciecha Gajdy, akt ten stawiającym świadkom przeczytany podpisany przez Nas tylko został.
ks./podpis neczytelny/

Serwis wygenerowano z programu "Drzewo genealogiczne II" | http://www.drzewo-genealogiczne.pl